Basında VKM
VKM Group
 

Habertürk - I.K. Eki / 17 Mayıs 2011

BT Haber / 09 Kasım 2010

BT Haber'in Genel Müdür'ümüz V. Kerem GÜZEL ile 09 Kasım 2010 tarihli ropörtajı:

İnternetin kısa sürede geldiği noktayı görüyoruz. Sizce İnternet bundan sonra hayatımızı nasıl etkileyecek?

Artık hayatımızda internetin varlığını ve getirdiklerini yadsıyamaz durumdayız. Artık internet bağlantısı olan cep telefonlarımız, arabalarımız, televizyon ve buzdolabımız var.  Bu gidişle yakında ayakkabımızdan, cüzdanımıza kadar herşeyimizin bir IP numarası ve bir interneti olacak. Bu her ne kadar alışıldık hayatın bozulacağı gibi bir  korku yaşatsa da aslında geleceğimiz nokta bu. Internet yeni bir dünya. Yeni keşfedildi. Bu farklı dünyada yeni kıtalar, yeni ülkeler, yeni milletler ve yeni maddeler var. Yaşadığımız dünya gibi sürekli değişiyor. Şuan sanal dünyada tarih olarak, benzetmek gerekirse, cilalı taş devrindeyiz. Zaman ilerledikçe bilgiyle birlikte herşey daha da farklılaşacak.

Internetin hızla ilerlemesi şirketinizi nasıl etkiliyor? (Bu durumdan memnun musunuz?)

Aslına bakarsanız önceleri pek memnun değildik. Tüm personel, ekipman ve planlarımızı mevcut internet yapısı, pazar ve ürünlere göre belirlemiştik.Büyük yatırımlar yaptıktan sonra sürekli çağın gerisinde kaldığımızı farkettik. Internetin kullanımının yayılması, yeni teknolojilerin ve pazarların çıkması bizi statik bir plan, personel ve ekipman olgusundan oldukça uzaklaştırdı. İnternet rüzgarının nereye doğru eseceğini tam anlamıyla kestiremesek de her rüzgarı arkamıza alabileceğimiz yelkenlerimiz var artık. O yüzden internetin ilerlemesi bizim ilerleyeceğimiz anlamına geliyor.

KOBİ'lerin Internetle olan ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz? (Sizce internete yeterli önem veriliyor mu?)

İnternet bağlantısına yeterli önem veriliyor ancak internete önem verilmiyor. Bugün internet bağlantısı olmayan bir firma kolay kolay bulamazsınız. Ancak KOBİ'ler internet dünyasında nasıl yer almaları gerektiği hakkında pek fikir sahibi değiller. Web sitelerini sadece kartvizit gibi kullanıyorlar. Halbuki bir firmanın web sitesi, çoğu kez firmanın binasından ve bulunduğu yerden daha kıymetlidir. Eğer firmalar web sitelerine yeterli ilgiyi verebilirlerse hiç ummadıkları bir müşteri portföyünü yakalayabilirler. Sanırım zamanla bu olgu zihinlerde daha da güçlenecek.

Son olarak, diğer IT firmalarına göre sizin avantajlarınız nedir?

Teknolojiyi çoğu firmaya göre daha iyi takip ediyoruz. Ekibimiz AR-Ge için yeterli vakit ayırıyor. Dolayısıyla daha ucuz maliyette, yenilikçi ve sonuç odaklı çözümleri ilk bulan firmalar arasında bulunuyoruz. Bunlar bizim primer avantajlarımız. Ek olarak da yaptığımız işi severek yapıyoruz. Bu da oldukça büyük bi handikap sanırım.

Teşekkürler, BT Haber olarak iş hayatınızda başarılar dileriz.

Ben teşekkür ederim ilginiz için.

  İLETİŞİM : VKM Bilişim Tem. Yem. Gıd. Tur. Rek. San. Tic. Ltd. Şti. 
Macun Mah. 174. Cad. ATB İş Merkezi
G Blok No: 196-1, Yenimahalle / ANKARA
Ostim V.D - 8830325376
Tel: 0312 3975400, Fax: 0312 3875182
E-mail: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  NEDEN BİZ ? %100 Fiyat ve Kalite Garantisi veren
firmamız, müşterilerinin ihtiyaçlarını çok iyi analiz
etmekte, ihtiyaca uygun çözümleri sağlamakta,
titizlikle ve zamanlamaya uygun olarak projeleri
sonuçlandırmaktadır.