KURUMSAL KİMLİK
VKM Group
 

Kurumsal Kimlik Çalısmaları

Kurumsal Kimliğiniz ve Görünüş Sizce Yetersiz mi?

VKM ürününüzün yada markanızın öncelikle potansiyel müşteri kitlenizi, rakiplerinizi ve müşteri ihtiyaçlarını analiz edip, AR-GE  markanızı baştan giydiriyor.

 

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, pazarlamadaki manasıyla, bir firma yada kuruluşun dışarıdan gözlenen yüzüne verilen isim olarak değerlendirilmiştir. Kurumun kendini, hizmetlerini ve çizgisini anlatma biçimidir. Bu anlatma biçiminde sınırlar ve boyutlar çizilmiş ve yoğun ihtiyaç olmadığı sürece genellikle değişmez bir yüzdür. Aynı zamanda bu kimlik kurumu diğer firma, hizmet ve ürünlerden ayırma  biçimidir.  Öyle ki bir kurumsal kimlik projesi içinde logodan büro tasarımına, personel üniformalarından araç giydirme tasarımına, kartvizitten ışıklandırmaya, web sitesinden personel tavrına kadar, her detayın hangi birimlerde, ölçü ve ne şekilde olması gerektiği belirtilmiştir.

Bu nedenle kurumsal kimlik aslında kurumun vizyonunu temsil eder. Öyleki kurumsal kimlik çalışmasının öneminin farkında olan yeni kurumlar, vizyon ve misyon değerlerine göre kendi renklerini, logolarını ve diğer tüm detayları önceden planlar. Ancak kurumsal kimlik çalışmasının mali külfeti nedeniyle bazı kurumlar kurumsallaşmayı yeterli maddi gücü sağladıktan sonra yapmak zorunda kalır.

Kurumsal kimlik bir kurumun var oluş sebebinin, sunduğu hizmetlerin ve çizgisini bir fotoğrafıdır. Bu sebeple değiştirilmesi tehlikeli ve çok zordur.

Kurumsal kimliklerde temel şirketin logosu üzerine kurulmuştur. Logo firmanın bulunduğu her noktada olan bir gösterge olduğu için, ilk çalışmalar herzaman logoyla başlar.

Bir kurumun kurumsal kimlikle ilk amacı müşterinin kurumu tanıması, aklında yer etmesi, ve kuruma ait ibare logo veya seslerle müşterinin algısının açılmasıdır. Bu sebeple kurumların reklam çalışmalarının başarılı olmasını sağlayan önemli noktalar arasındadır.

Neden VKM'yi Tercih Etmelisiniz?

VKM bugüne kadar yapmış olduğu kurumsal kimlik çalışmalarıyla 100lerce firmayı amaçlarına ulaştırmada öncü rol oynadı. Kurumsal kimliğin ne denli önemli olduğunun farkında olan firmamız, kurumsal kimliğinizi oluşturmanızda Adan Zye tüm çalışmaları yapıyor, pazarı, rakipleri ve ihtiyaçları iyi analiz ediyor ve görüntünüzü oluşturuyor. Yaptığı doğru çalışmaların sonuçlarını en uygun bütçe seçenekleriyle müşterilerine sunarken %100 Kalite ve Fiyat garantisi veriyor.

Kurumsal Kimlik İçin Nasıl Bir Yol İzliyoruz?

Öncelikle kurumunuzun var oluş amacını, hizmet yada ürünlerinizi, gelmek istediğiniz noktalarla ilgili firmanızın kurucusu yada yetkilisinden done ve bilgi alıyoruz.

Firmanızın rakiplerini, potansiyel müşteri kitlesini, pazarı, ihtiyaçları göz önünde tutup, kurumsal imajınız için gereksinimleri çıkartıyoruz.

Firmanız için bulmuş olduğumuz gereksinimlere göre uzman tasarım ve sosyal medya ekibimizle renklerinizden logo tasarımınıza, yazı karakterinizden antetli kağıdınıza kadar tüm detaylarıyla çeşitli varyasyonlarla tarafınıza sunuyoruz.

Son olarak sunmuş olduğumuz imajları onayınıza sunuyor, ve bu imajların her platformda kullanılabilmesi için gereken pantoneler, dosya formatları, ölçüler vb bilgileri DVD ortamında tarafınıza sunuyoruz.

Size de bu imajlarınızı kullanarak pazardaki yerinizi güvenle almanız kalıyor.

Kurumsal Kimlik Olmadan Büyüyemez miyiz?

Elbetteki büyüyebilirsiniz. Ancak Kurumsal Kimliği olmadan büyüyebilen bir firmanın, kurumsal kimlik çalışmasıyla nasıl bir ivmeyle ilerleyeceğini tahmin etmek çok da zor değil.

  İLETİŞİM : VKM Bilişim Tem. Yem. Gıd. Tur. Rek. San. Tic. Ltd. Şti. 
Macun Mah. 174. Cad. ATB İş Merkezi
G Blok No: 196-1, Yenimahalle / ANKARA
Ostim V.D - 8830325376
Tel: 0312 3975400, Fax: 0312 3875182
E-mail: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  NEDEN BİZ ? %100 Fiyat ve Kalite Garantisi veren
firmamız, müşterilerinin ihtiyaçlarını çok iyi analiz
etmekte, ihtiyaca uygun çözümleri sağlamakta,
titizlikle ve zamanlamaya uygun olarak projeleri
sonuçlandırmaktadır.